• http://wss.info.pl/index.php/nasze-projekty?start=5


„Sołtysi są jedną z najstarszych, jeśli w ogóle nie najstarszą instytucją państwa polskiego od XIII po XX w.”

Zygmunt Zell


Zaproszenie do udziału w konkursie „Młodzi mieszkańcy wsi o sobie i swoich działaniach na rzecz społeczności lokalnych”

Drukuj
Utworzono: 07 kwiecień 2017 Odsłony: 2712

Katedra Socjologii Zmiany Społecznej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie zaprasza do udziału w konkursie „Młodzi mieszkańcy wsi o sobie i swoich działaniach na rzecz społeczności lokalnych”
termin nadsyłania prac - 22 maja 2017 roku

Konkurs na najciekawszy opis doświadczeń związanych z szeroko rozumianymi działaniami na rzecz swojego środowiska jest skierowany do młodych mieszkańców wsi w wieku 20-40 lat.
Konkurs jest realizowany w ramach projektu badawczego „Rola kapitału kulturowego młodych mieszkańców wsi we współczesnych procesach rozwoju obszarów wiejskich w Polsce”, sfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki przyznanych na podstawie decyzji numer DEC-2013/11/D/HS6/04574.
• Mieszkasz na wsi?
• Działasz na rzecz swojej miejscowości, prowadzisz własną firmę, rozwijasz gospodarstwo rolne?
Opowiedz o tym!
Celem konkursu jest uzyskanie i upowszechnianie wiedzy o działaniach młodych mieszkańców wsi na rzecz społeczności lokalnych. Zgłaszane opisy będą cennym materiałem do naukowych analiz na temat roli młodych ludzi w rozwoju polskiej wsi.
Do wygrania atrakcyjne nagrody:
I miejsce - cyfrowy aparat fotograficzny o wartości ok. 1200 zł
II miejsce - tablet o wartości ok. 1000 zł
III miejsce - czytnik e-booków o wartości ok.700 zł
Opisy powinny zawierać Wasze wypowiedzi na następujące pytania:
W jakiej wsi mieszkasz i ile masz lat?
Jakie masz wykształcenie i czym zajmujesz się zawodowo?
Dlaczego mieszkasz na wsi?
Czy jesteś z tego zadowolony(a) i dlaczego?
Na czym polegają Twoje działania?
Skąd wzięły się pomysły?
Z kim współpracujesz, kto Ci pomaga?
Jakie są przyczyny sukcesu/porażki?
Czy chciał(a)byś coś w przyszłości zrobić/zmienić w swojej wsi? Dlaczego?
Opowiedzcie o swoich działaniach na rzecz:
- poprawy warunków życia w Waszej miejscowości (np. zabieganie o oświetlenie uliczne, lepszy transport lokalny, dodatkowe zajęcia w szkole lub świetlicy, organizowanie spotkań, festynów, zawodów sportowych, kina plenerowego, koncertów, wycieczek, starania o budowę boiska, placu zabaw, nawiązywanie kontaktów z organizacjami lub instytucjami z innych krajów i inne);
- upowszechniania nowych kierunków hodowli, upraw lub pielęgnacji roślin (także poprzez wprowadzanie ich we własnym gospodarstwie);
- dostarczania nowych usług i produktów w Waszej okolicy (np. w ramach własnej firmy).
Opisy mogą dotyczyć zarówno działań, które sami wymyśliliście, jak i udziału w przedsięwzięciach innych osób. Mogą to być działania, które prowadzicie w ramach jakiś organizacji (np. OSP, komitet rodzicielski, rada parafialna, lokalne stowarzyszenie), samorządu lokalnego, lokalnych instytucji, własnej firmy lub gospodarstwa, jak i poza formalnymi strukturami. Mogą to być przedsięwzięcia, które uważacie za udane, jak i takie, których nie udało się do końca zrealizować.
Opisy do 10 stron należy przesyłać do 22.05.2017 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
W konkursie będą preferowane opisy obszerne, w pogłębiony i ciekawy sposób prezentujące Wasze doświadczenia. Mile widziane będzie dołączenie kilku zdjęć ilustrujących opisywane miejsca i działania.
Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową można znaleźć na stronie: www.mlodzinawsi.blogspot.com.