• http://wss.info.pl/index.php/nasze-projekty?start=5


„Twórzcie kulturę wsi, w której obok nowych wymiarów, jakie niosą czasy, pozostanie − jak u dobrego gospodarza − miejsce na rzeczy dawne, uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków”

Jan Paweł II

Zebranie Zarządu z planami na 2019 rok.

Drukuj
Utworzono: 06 luty 2019 Odsłony: 1633

5 lutego odbyło się zebranie Zarządu Wojewódzkiego Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Prezes Sławomir Królak przedstawił kalendarium działań w 2018 roku. Wśród ubiegłorocznych wydarzeń wymienił m. in. konferencje z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, organizację konkursów Sołtys Roku i najlepsza inicjatywa z funduszu sołeckiego, Piknik Sołtysów w Sompolnie, specjalne wydania „Gazety Sołeckiej”, efekty działań związanych z nowelizacją ustawy o Prawie Łowieckim w tym zbiórka podpisów pod sprzeciwem i ostateczna zmiana ustawy na korzyść sołtysów.

Wyzwaniem 2019 roku są planowanie konferencje i imprezy, cykliczne działania, wydanie czterech specjalnych numerów „Gazety Sołeckiej” z okazji 25-lecia powstania KSS, Wielkopolskiego Pikniku Sołtysów w Sompolnie, Europejskiego Forum Rolniczego  w Jasionce k/ Rzeszowa oraz Kongresu Związku Gmin Wiejskich RP, aktualizacja bazy sołtysów po wyborach sołeckich i organizacja zebrań w Kołach Gminnych WSS a po nich Ogólne Zebranie Delegatów wraz z wyborami nowych władz na pięcioletnią kadencję. Prezes podkreślił też rolę pracowników biura, którzy nieustannie starają się o pozyskiwanie grantów i wyszukują różnych możliwości zewnętrznego dofinansowania pomysłów na działania. Zachęcił do promocji działań z wykorzystaniem szerokich możliwości portali i stron internetowych.