• http://wss.info.pl/index.php/nasze-projekty?start=5


„Twórzcie kulturę wsi, w której obok nowych wymiarów, jakie niosą czasy, pozostanie − jak u dobrego gospodarza − miejsce na rzeczy dawne, uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków”

Jan Paweł II

Wspólna pizza krok po kroku

Drukuj
Utworzono: 01 listopad 2017 Odsłony: 1951

W dniu 21.10.2017 w świetlicy wiejskiej w Krzewacie (gmina Olszówka) odbył się etap testowania w ramach projektu „Świetlicowe ATR-akcje” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Mieszkańcy zaproponowali wspólne przygotowanie pizzy. 

Kilkadziesiąt osób przyszło do świetlicy aby razem spędzić sobotnie popołudnie. We wspólna prace zaangażowane były zarówno starsze mieszkanki Krzewaty jak i młodzież, która z ochotą wsparła pomysł wspólnej integracji. Panie z KGW opowiadały i przekazywały przepis na sprawdzony spód pizzy a młodsze pokolenie podsuwało pomysły na ciekawe dodatki do pizzy. Na koniec wszyscy usiedli do wspólnej degustacji. Spotkanie trwało do późnego wieczora i było okazją do wymiany pomysłów i deliberacji co wspaniale rokuje na przyszłość wspólnotową mieszkańców Krzewaty.