• http://wss.info.pl/index.php/nasze-projekty?start=5


„Twórzcie kulturę wsi, w której obok nowych wymiarów, jakie niosą czasy, pozostanie − jak u dobrego gospodarza − miejsce na rzeczy dawne, uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków”

Jan Paweł II

Relacja z XXII Wielkopolskiego Pikniku Sołtysów

Drukuj
Utworzono: 10 sierpień 2017 Odsłony: 1044

5 sierpnia w Sompolnie odbył się Piknik Sołtysów. Jak co roku przybyło mnóstwo sołtysów, mieszkańców gminy Sompolno oraz zaproszeni goście. Tradycyjnie było wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Impreza rozpoczęła się prezentacją 5-ciu finalistów konkursu na NAJPOPULARNIEJSZEGO SOŁTYSA REGIONU KONIŃSKIEGO.

W tegorocznej edycji zwyciężyła pani Agnieszka Trawińska z sołectwa Zakrzewek - Gmina Wierzbinek drugie miejsce zdobył Czesław Kucharski z sołectwa Czartówek - Gmina Skulsk, trzecie miejsce przypadło Bogdanowi Kaczmarkowi z sołectwa Dziedzice - Gmina Lądek, czwarte otrzymał Tymon Zioła z sołectwa Karsy – Gmina Stare Miasto a piąte Wioleta Gorzelińska z sołectwa Stefanowo – Gmina Sompolno.
Po rozstrzygnięciu konkursu na scenie zaprezentowała się gwiazda wieczoru - zespół „Piękni i Młodzi” a na zakończenie dnia odbył się pokaz fajerwerków i zabawa taneczna.