• http://wss.info.pl/index.php/nasze-projekty?start=5


„Sołtysi są jedną z najstarszych, jeśli w ogóle nie najstarszą instytucją państwa polskiego od XIII po XX w.”

Zygmunt Zell


„Twórcze poznania” – rekrutacja

Drukuj
Utworzono: 20 marzec 2017 Odsłony: 2917

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Kłodawy w powiecie kolskim (młodzież, osoby dorosłe i seniorów) do uczestnictwa w niezwykłym projekcie międzypokoleniowym „Twórcze poznania”.
Ideą projektu jest wzrost ekspresji kulturalnej wśród społeczności z gminy Kłodawa oraz stwarzanie przestrzeni do integracji i aktywizacji mieszkańców różnych grup wiekowych (seniorzy, osoby w średnim wieku oraz młodzież) poprzez realizację przedsięwzięcia społeczno-artystycznego.

Proponujemy Państwu udział w działaniach, które mają służyć temu aby uczestnicy mieli okazję ze sobą współpracować, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od wieku, pomogą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalno-społecznym swojej małej ojczyzny.
Wyłoniony w drodze rekrutacji 20-osobowy zespół międzypokoleniowy zaprosimy
w pierwszym etapie do udziału w warsztacie integracyjno-rozwojowym prowadzonym metodą dramy. Krótka ale energetyczna i zaskakująca rozgrzewka w postaci tego rodzaju spotkań to bardzo pożyteczne „ożywienie” (na początku przygody z projektem), po którym uczestnicy nie będą mogli się doczekać kolejnych zadań i wspólnej pracy podczas zaplanowanych serii 8 zajęć teatralnych.
Podczas warsztatów międzypokoleniowy zespół z Kłodawy przygotuje społeczny spektakl teatralny. Uczestnicy opracują scenariusz dzieła wg własnych pomysłów i potrzeb, dokonają podziału ról, zaplanują scenografię itp. Pragniemy aby przedstawienie „wyrosło” ze społeczności, sięgało do tradycji, obyczajów, lokalnej gwary i muzyki. By jednoczyło ludzi wokół tego, co odchodzi w zapomnienie bądź może stanowi lokalny problem, który warto wspólnie rozwiązać. Profesjonalne wsparcie będzie zapewnione ze strony reżysera/trenera warsztatów, opiekuna grupy.
Uroczyste przedstawienie spektaklu teatralnego będzie miało miejsce podczas zorganizowanej na przełomie listopada i grudnia 2017 r.  Gali Finałowej, połączonej
z „panelem wymiany emocji”. Wspólny sukces będzie okazją do świętowania, co będzie sprzyjało zacieśnianiu więzi i tworzeniu pomysłów na kolejne inicjatywy. Gala odbędzie się z udziałem uczestników projektu, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, mieszkańców i prasy.
Serdecznie zapraszamy do niezwykłej i niezapomnianej przygody ze sztuką teatralną, pełnej wrażeń i emocji.
Będzie moc, energia, która zaowocuje wspólnym dziełem, z którego mieszkańcy będą dumni.
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia 2017 r.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z osobami, które udzielą szczegółowych informacji o zasadach rekrutacji.

• Ewa Ochędalska - opiekun grupy, tel. kom 609 885 899, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
• Grażyna Sędziak - kierownik projektu, tel. 797 901 112, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.